Hírek
2017. December 31. 09:48, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
20 évre emelkedik a gyermekek sérelmére elkövetett szexuális cselekmények büntetése
Január 1-jétől a 12 év alatti gyermekek sérelmére elkövetett szexuális bűncselekmények büntetési tétele 10-ről 20 évre emelkedik.
Selmeczi Gabriella, a Fidesz országgyűlési képviselője ezzel kapcsolatban korábban rámutatott: kiemelten fontos a büntető törvénykönyvön keresztül is fokozottabban védeni a gyermekeket.
Az ilyen esetekben nincs helye annak, hogy egy jó védőügyvéd arra hivatkozva kérjen enyhítést, hogy a gyermek beleegyezett, hiszen a gyermek sok esetben nem is képes felfogni, hogy bűncselekmény történt - magyarázta a kormánypárti politikus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
