Hírek
2012. Március 13. 14:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
20 millió alatt lesz igénybe vehető az árfolyamgát
Az Országgyűlés változtatott a devizakölcsönök törlesztési árfolyamának rögzítéséről szóló törvénymódosító javaslatán.
Eszerint az árfolyamgát nem a lakás érteke, hanem a hitel felvételkori összege alapján lesz igényelhető, azoknak, akik kevesebb mint 20 millió forint értékben adósodtak el.
Ezen kívül módosították azt is, hogy a közszférában dolgozók egyösszegű, vissza nem térítendő támogatását a devizakölcsön-tartozás előtörlesztéseként kell elszámolni, amire a bankok nem számíthatnak fel előtörlesztési díjat. A parlament lehetővé tette továbbá, hogy a lakáscélú devizahitelek kedvezményes végtörlesztése céljából felvett forinthitelek kiváltására is felhasználható legyen a lakás-előtakarékossági szerződés. A törvénymódosítások végszavazása várhatóan jövő hétfőn lesz.
A PSZÁF adatai szerint majdnem 170 ezer deviza alapú jelzáloghites család élt február végéig a fix árfolyamú végtörlesztés lehetőségével, így esetükben megszűnt a devizakockázati kitettség. Az elmúlt öt hónap alatt az érintett devizahitelesek nagyjából 1.354 milliárd forint értékű devizahitelt törlesztettek. A bankok közvetlen végtörlesztési vesztesége több mint 370 milliárd forint volt, amit a bankadóból való leírhatóság 30 százalékkal mérsékel.
Eközben a két világháború közötti időszakot idézi a lakásforgalom. A válság kitörése óta az árak 20 százalékkal estek, és idén is legjobb esetben csak stagnálás várható. Az FHB vezérigazgatója, Harmati László a Gazdasági Rádiónak azt mondta, úgy látja, hogy a lakáspiacot csak egy állami szerepvállalás lendítené ki a jelenlegi helyzetéből.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
