2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2015. November 23. 14:17, hétfő | Helyi sport

27 éremmel tértek haza Dunaújvárosból a TVSE úszói

Az elmúlt hétvégén sem pihenhettek a TVSE úszói, Dunaújvárosba utaztak, hogy egy újabb megmérettetésen vegyenek részt.

A nagy létszámú csapat (28 fő) ismét remekül helyt állt, hiszen összesen 27 érmet nyertek (8 arany, 12 ezüst és 7 bronzérem). A versenyen az ország 16 úszóklubjának 300 versenyzője közel 830-szor állt rajtkőre és küzdött az érmekért, helyezésekért. A tatabányai fiatalok remek formában voltak és szinte mindenki egyéni csúcsokat úszva fejezte be a versenyt.

Ennek eredményeképpen a csapatpontverseny 3. helyén végzett a tatabányai egyesület. Nem csak egyéni érmek születtek, hanem két váltó is a dobogóra állhatott. A 2007-2008-ban születettek 4x50 m lány gyorsváltója illetve a fiúknál a 2005-2006-ban születettek 4x100 m-es gyorsváltója egyaránt a 2. helyen végzett.

Egyéni eredmények:
2008-ban születettek:
100 m hátúszás: Gábor Tímea 1. hely
100 m mellúszás: Virág Réka 1. hely, Gábor Tímea 2. hely
100 m gyorsúszás: Virág Réka 2. hely, Gábor Tímea 4. hely, Skoflek Patrik 5. hely
2007-ben születettek:
100 m hátúszás: Bakó Zsófia 1. hely, Jackl Nikolett 3. hely
100 m mellúszás: Bakó Zsófia 1. hely, Jackl Nikolett 2. hely
100 m gyorsúszás: Bakó Zsófia 2. hely, Jackl Nikolett 6. hely
2006-ban születettek:
100 m hátúszás: Vicze Zsombor 1. hely, Egri Szilárd 8. hely, Kriszt Lilla 8. hely
100 m mellúszás: Kriszt Lilla 3. hely, Egri Szilárd 6. hely
100 m gyorsúszás: Bublovics István 2. hely, Vicze Zsombor 3. hely, Kriszt Lilla 7. hely
400 m gyorsúszás: Vicze Zsombor 1. hely, Bublovics István 2. hely, Egri Szilárd 6. hely, Szalczinger Zsófia 6. hely
2004-ben születettek:
200 m pillangóúszás: Kugli Dorka 1. hely, Tihany Tamás 6. hely
200 m hátúszás: Kugli Dorka 5. hely, Tihany Tamás 5. hely
200 m mellúszás: Kugli Dorka 5. hely, 400 m gyorsúszás: Kugli Dorka 2. hely, Tihany Tamás 4. hely