Hírek
2018. Szeptember 10. 07:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotók: police.hu
57 milliós kábítószerfogás Udvaron
Egy szerb drogfutár több mint 28 kiló marihuánát próbált meg Magyarországra csempészni szombaton - tájékoztatta az ORFK hétfő reggel az MTI-t.
Kábítószer birtoklásának megalapozott gyanúja miatt nyomoz egy szerb állampolgár ellen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) - olvasható a rendőrség közleményében.
A férfi szeptember 8-án reggel jelentkezett belépésre az udvari közúti határátkelőn. A Baranya megyei határrendész a kocsiban kannabiszszagot érzett, ezért a járművet alaposabban is ellenőrizték, a keresőkutya pedig az autó alvázánál drogot jelzett.
A rendőrök és a pénzügyőrök az autó padlózata alatt kialakított rejtekhelyen 27 csomagban több mint 28 kilónyi szárított növényi törmeléket találtak, amelyet az NNI lefoglalt. A lefoglalt anyag az előzetes szakértői vélemény szerint marihuána, amely feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, a feketepiaci értéke körülbelül 57 millió forint - írták.
Az NNI a szerb férfit előállították, gyanúsítottként kihallgatták, majd őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatásának indítványozását.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
