Városlista
2023. március 26, vasárnap - Emánuel

Hírek

2022. Május 25. 11:05, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

6,4 millió a beoltottak, 3080 az új fertőzött száma, múlt héten elhunyt 61 beteg

6,4 millió a beoltottak, 3080 az új fertőzött száma, múlt héten elhunyt 61 beteg

A beoltottak száma 6 409 451, közülük 6 195 684-en a második, 3 875 291-en a harmadik, 298 288-an pedig már a negyedik oltást is megkapták - közölte a múlt heti összesített adatokat szerdán a koronavirus.gov.hu.

A kormányzati portálon azt írták: az elmúlt héten 3080 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 917 777-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Meghalt 61, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 507-re emelkedett.

A gyógyultak száma 1 841 731, az aktív fertőzöttek száma pedig 29 539-re csökkent. Jelenleg 483 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 18-an vannak lélegeztetőgépen.

Hozzátették: a kormány továbbra is biztosítja az oltás lehetőségét, az továbbra is elérhető a kórházi oltópontokon, a háziorvosoknál és a házi gyermekorvosoknál.

A kórházi oltópontokra keddenként és péntekenként lehet menni időpontfoglalással. Péntekenként oltási akciónapot is tartanak, amikor reggel 7 és este 19 óra között akár időpontfoglalás nélkül is felvehető az oltás.

A vírus a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik. A megerősítő oltás felvétele mindenkinek ajánlott, aki négy hónapnál régebben kapta meg az első oltását.

A honlap szerint hatósági házi karanténban 523-an vannak, a mintavételek száma 11 394 556.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 26. 09:48, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs: várjuk a svéd kormányzati szereplőktől, hogy megnyugtassák a magyar parlament tagjait

Az a célunk, hogy minél nagyobb parlamenti többséggel tudjuk támogatni Svédország NATO-csatlakozását, hasonlóan Finnországéhoz - fejtette ki a miniszterelnök politikai igazgatója.

2023. Március 26. 08:56, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2023. Március 26. 08:55, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar-szerb partnerség segít a példátlan kihívások kezelésében

Magyarország és Szerbia stratégiai partnersége, barátsága nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország jobban tudja kezelni az előtte álló példátlan kihívásokat - mondta a külgazdasági és külügyminiszter.

2023. Március 26. 06:56, vasárnap | Belföld

Sok a motoros az utakon, fokozott figyelemmel közlekedjünk!

Visszavonhatatlanul itt a tavasz, ezért számítani kell az utakon a motoros közlekedőkre!