Városlista
2026. március 11, szerda - Szilárd

Hírek

2015. Május 31. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A belügyminiszterre hivatkozva ígért kedvező vízumelbírálást

A belügyminiszterre hivatkozva ígért kedvező vízumelbírálást

Elfogták, majd házi őrizetbe került egy pécsi férfi, aki a gyanú szerint a belügyminiszterre hivatkozva, anyagi ellenszolgáltatásért cserébe kedvező vízumelbírálást ígért egy iraki származású férfinak.

Az esetről az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata szombaton tájékoztatott a police.hu oldalon.

Közleményükben azt írták: a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentésével kapcsolatban a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda befolyással üzérkedés, valamint hivatali vesztegetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomoz az 54 éves pécsi férfival szemben.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsított tavaly ősszel - a belügyminiszterre hivatkozva - anyagi ellenszolgáltatásért cserébe vállalta, hogy a közigazgatásban meglévő kapcsolatait felhasználva segítséget nyújt egy iraki származású férfi Magyarországra beutazásához szükséges vízum pozitív elbírálásában - tájékoztatott az ORFK kommunikációs szolgálata.

A férfit a rendőrök csütörtökön fogták el, házi őrizetét pedig szombaton rendelte el a bíróság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.