Városlista
2025. március 18, kedd - Sándor

Hírek

2018. Május 02. 18:13, szerda | Belföld
Forrás: mti

A diákok mintegy 97 százalékát felvették középfokú iskolába

A diákok mintegy 97 százalékát felvették középfokú iskolába

Véget ért a középfokú felvételi eljárás általános szakasza: a nyolcadikosok 97 százaléka felvételt nyert valamilyen középiskolába - közölte az Oktatási Hivatal (OH) szerdán az MTI-vel.

Mint írták, a középiskolák eddig értesítették a tanulókat jelentkezésük elfogadásáról vagy elutasításáról. Idén 81 260 nyolcadik évfolyamos, 7951 hatodik évfolyamos és 5700 negyedik évfolyamos tanuló felvételizett középfokú intézménybe.

Az általános eljárásban a nyolcadikosok 96,7 százaléka (78 573 diák) felvételt nyert valamely középiskolába. A felvettek 74,6 százaléka (60 646 diák) az első helyen, 91,1 százaléka (74 018 diák) pedig az első három helyen megjelölt területek egyikén folytathatja tanulmányait. A tanulók 36,6 százaléka (28 750 diák) gimnáziumi, 38,4 százaléka (30 199 diák) szakgimnáziumi, 23,1 százaléka (18 168 diák) szakközépiskolai, 1,5 százaléka (1188 diák) szakiskolai, 0,3 százaléka (268 diák) pedig készségfejlesztő iskolai tanulmányi területre jutott be.

A 6 évfolyamos gimnáziumi tanulmányi területre felvételt nyert tanulók száma 4564, közülük 3768 diákot (82,9 százalék) az általa elsőnek megjelölt helyre vettek fel. Nyolc évfolyamos gimnáziumi tanulmányi területre 3191 tanuló jutott be, közülük 2873 diák (90 százalék) tanulhat tovább az elsőnek megjelölt helyen.

Az általános felvételi eljárásban fel nem vett nyolcadik évfolyamos tanulók száma 2687, a jelentkezést benyújtó tanulók 3,3 százaléka. Különösen számukra fontos, hogy május 7-én kezdődik a rendkívüli felvételi eljárás azoknak a tanulóknak a számára, akik egyik középfokú iskolába sem jutottak be.

Az Oktatási Hivatal várhatóan május első felében teszi közzé honlapján, az oktatas.hu-n azon intézmények listáját, amelyek a felvettek alacsony száma miatt rendkívüli felvételi eljárást írnak ki. Az érintett diákok közvetlenül a középiskolákban jelentkezhetnek.

Címkék: diák, iskola, középiskola

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig

2025. Március 18. 07:44, kedd | Belföld

Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.

2025. Március 18. 07:43, kedd | Belföld

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek

2025. Március 18. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor együtt vacsorázott a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökével

Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este munkavacsora keretében fogadta Ola Källeniust, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökét.