Hírek
2020. Június 03. 07:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A fővárosban csökkenhet leginkább a lakásvásárlások száma az idén

A fővárosban 20-25 százalékkal csökkenhet a lakásvásárlások száma az idén, az agglomerációban, a megyei jogú városokban és a Balaton-parton 15-20,
a többi térségben 10 százalék körüli visszaesés várható az adásvételek számában az előző évi adatokhoz képest - közölte előrejelzését az Otthon Centrum kedden.
Az ingatlanközvetítő hálózat szerint az éves tranzakciószám 115-120 ezerre tehető, a 2014. évi adásvételeket kicsivel meghaladó forgalom valószínűsíthető az idén.
A visszaesés a fővárost érinti majd legerősebben, ahol 2016 óta csökken az adásvételek száma. A közlemény szerint az idei forgalom az akkori 40 ezer tranzakció közel felét érheti el.
Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője a közleményben jelezte: a lakáspiac erősen követi a gazdasági ciklusokat, és a munkanélküliség növekedése, a háztartások jövedelmi helyzetének romlása negatív hatással van a lakásvásárlások számára.
Példaként említette, hogy Budapesten és a kiemelt üdülőterületeken, a Balatonnál vagy a Velencei tónál az országos átlagnál többen élnek idegenforgalomból, amely a koronavírus-járvány által az egyik leginkább érintett ágazat. Ezért várhatóan ezeken a területeken fog leginkább visszaesni az idei tranzakciószám, kismértékű árcsökkenés sem kizárt az Otthon Centrum szerint.
Az ingatlanközvetítő hálózat jelezte ugyanakkor azt is, hogy negyedik hete nő az Otthon Centrum aktivitást mérő mutatója, vidéken már majdnem utolérte az ingatlanpiac a vírus előtti időszakot, bár ez is messze van a korábbi évek szárnyalásától.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken
2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország
Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.
2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld
NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére
A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit
2025. Május 30. 10:05, péntek | Belföld
48 perc - Takács Péter: sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben
Sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben. Történelmi léptékű orvosi béremelést hajtottak végre, megszűnt a hálapénz, sok kórházat felújítottak