Hírek
2021. Május 24. 15:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hungexpo.hu
A Hungexpo készül az újranyitásra
A Hungexpo gőzerővel készül a nyitásra, szeptembertől ismét fogadja a kiállítókat, látogatókat a budapesti kongresszusi és kiállítási központban - nyilatkozta Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek.
Kitért arra, hogy kifejlesztettek egy olyan applikációt, amellyel érintésmentessé teszik a belépést. A beengedő kapuknál egyszerre lehet fertőtleníteni és lázat mérni, a pavilonokban pedig olyan takarítási protokollokat vezettek be, amelyeknek része a vírusmentesítés. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a rendezvényszakma nagyon várta már az üzleti rendezvényekre vonatkozó részletes szabályozást, ami nélkül nem volt tervezhető az újraindulás. A napokban megjelent feltételek ismeretében kezdődhet meg a rendezvények tervezése, előkészítése.
A vezérigazgató elmondta, hogy a nyitásra készülve folyamatosan tartják a kapcsolatot a kiállító cégekkel. Tapasztalataik szerint a cégek kiállítóként, látogatóként egyaránt nagyon várják, hogy legyenek jól szabályozott üzleti rendezvények.
Ganczer Gábor úgy fogalmazott, a második fél évben szinte már nincs üres hely a rendezvénynaptárban. Ősszel megrendezik a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust, a Vadászati és Természeti Világkiállítást, illetve több saját szervezésű kiállításukat.
A Hungexpo vezérigazgatója úgy látja, az üzleti rendezvények újraindulása jelentős bevételt hozhat a rendezvényszervező szakma talpon maradt szereplőinek, a Hungexpo az idei gazdasági évet "erős pozitív nullszaldóval" zárhatja. Becslése szerint 2021-ben a társaság a 2019. évi 8,3 milliárd forint árbevétel mintegy felét tudja elérni a tavalyi 2,7 milliárd forint után
Mint mondta: szép második fél évet lehet csinálni, de az első hat hónap kiesett bevételeit nem lehet behozni.
Az idén eddig nem volt lehetősége dolgozni a rendezvényszakmának, teljes tiltás vonatkozott rá, így a koronavírus-járvány miatt 2021-ben egy teljes fél év esik ki, vagyis a mintegy 1000 milliárd forint árbevételű iparágból 500 milliárd forint bevétel hiányzik.
Ganczer Gábor elmondta, hogy a Hungexpón jellemzően az év első felében van több rendezvény, a saját szervezésű kiállításainak 90 százalékát szokta a cég az első fél évben tartani. Az év második felében inkább a nemzetközi rendezvények a jellemzőek, és azok a belföldi események, amelyeknek helyszínt, szolgáltatást ad a Hungexpo. Hozzátette: az online térben tartott rendezvények nem hoztak gazdasági hasznot, azok arra voltak jók, hogy kapcsolattartási lehetőséget biztosítsanak az adott szakmának.
A Hungexpo vezérigazgatója, aki a Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgálatók Szövetsége (Maresz) elnöke is, felhívta a figyelmet arra, hogy a szövetség felmérése szerint a 100 ezer munkavállalót foglalkoztató rendezvényszervező szakmában 30 százalékra tehető az elbocsátott, vagy a pályát maguktól elhagyó dolgozók aránya, és nehéz lesz most szakképzett, jó munkaerőt találni.
A Hungexponál a koronavírus-járvány miatt senkit sem bocsátottak el, viszont 10-15 munkavállaló magától kilépett, őket szeretnék pótolni, hogy ugyanolyan professzionális színvonalat tudjanak biztosítani, mint 2019 előtt - mondta Ganczer Gábor.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 07:56, hétfő | Belföld
Derült, száraz, de hideg idő várható november első hetében
A reggeli köd- és párafoltok feloszlása után jellemzően napos, száraz, de hideg időre kell számítani november első hetében:
2024. November 04. 07:55, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nagy változás előtt áll a nyugati világ
Nagy változás előtt áll a nyugati világ: van egy új közép, van egy új többség, az emberek nagy többsége békepárti, migrációellenes és genderellenes.
2024. November 03. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a következő évben intenzív növekedés lesz
Az ipari termeléssel nincsen semmi baj Magyarországon, kereskedelmi problémák vannak, ezért van szükség a gazdasági semlegesség politikájára
2024. November 01. 07:49, péntek | Belföld
Nagy Márton: külső tényezők húzzák vissza a magyar gazdaságot
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől függő szektorok teljesítménye pozitív, a magyar gazdaságot külső tényezők, elsősorban a német járműipar visszaesése miatt érik sokkok