Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2012. Január 30. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét

A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét

Egy új tanulmány szerint a koffein megváltoztatja a nők ösztrogén szintjét.

Az eredményt alátámasztó vizsgálatban több, mint 250 18 és 44 év közötti nő vett részt 2005 és 2007 között. Az ázsiai és a fehér nőkre azonban más-más hatással van a koffein. A tanulmány során átlagosan 90 milligram kávét fogyasztottak egy nap, ami egy csésze kávé koffeintartalmának felel meg.

Az ösztrogén egy reproduktív hormon, melyet a petefészkek termelnek. Azoknak az ázsiai nőknek, akik átlagosan 200, vagy annál több koffeint fogyasztottak egy nap (ez két csésze koffeines kávénak felel meg), megemelkedett az ösztrogén szintjük, nem úgy mint azoknak, akik kevesebbet ittak. Azonban azok a fehér nők, akik ugyanakkora mennyiséget fogyasztottak el, valamivel alacsonyabb ösztrogénszintet produkáltak, mint társaik, akik kevesebbet ittak.

Azoknak a fekete nőknek, akik 200 vagy több milligramm koffeint ittak naponta, megemelkedett az ösztrogén szintjük, ez a különbség azonban nem volt statisztikailag szingnifikáns - mondták amerikai kutatók.

A tanulmányban részt vevő nők esetében azok, akik 200 milligram koffeint fogyasztottak, tükrözték a kutatás eredményeit. Akik azonban több mint egy csészével ittak egy nap, magasabb ösztrogénszintről számoltak be - írja a healthday.com.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra