Hírek
2012. Március 03. 07:03, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
A magyar devizatörlesztés kifutása gyengítheti a frankot

A magyarországi devizahitelek végtörlesztése is beleszól az euró-svájci frank devizapáros árfolyamába.
A Volksbank treasury igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, hogy február 29-től, vagyis a frankalapú hitelek rögzített árfolyamú végtörlesztésének kifutásával gyengülni kezdhet a frank, és ez áttételesen a még devizahitellel rendelkezők számára is jó lehet.
Kosárszky Gábor a következőképpen magyarázta az összefüggést. Az elmúlt félévben összességében 2,5 - 3 milliárd eurót érő visszaváltott magyar devizahitel jelenhetett meg a devizapiacon. Ezek eredendően magyarországi svájci frankalapú kölcsönök voltak, de hiába forintba fizették vissza az ügyfelek, azt a bankok előbb átkonvertálták euróba, majd így adták meg a korábbi hitelek fedezetéül szolgáló forrásbankoknak a frankhitelt. Mivel minden esetben euróról svájci frankra történő átváltás is volt, ez automatikusan erősen tartotta a frankot az euróval szemben. Ez a hatás azonban a hét közepével megszűnt.
Kosárszky Gábor szerint ebből pedig az következik, hogy a globális kockázatvállalási hajlandóság növekedésével együtt, emelkedni fog az euró-svájci frank devizapáros (vagyis gyengül a frank). A jelenlegi 1,2060-ról akár 1,25-ig is elmehet a következő hetekben. Ez pedig jó hír azoknak, akik nem fizették vissza frankalapú kölcsönüket, mert akár 220 környékére is lemehet a forint svájci frankkal szembeni árfolyama, amely jelenleg 237-240 között ingázik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.
2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli