Hírek
2011. Július 03. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A mennyiség feleződött, az ár duplázódott
Dupla áron – kilónként 350-400 forintért – árulják a meggyet idén. A május eleji fagy a termés jó részét elvitte Szabolcsban. A gyenge termés ellenére idén is megtartották a hagyományos meggyfesztivált szombaton Nyírmeggyesen.
Egy Bocskaikert melletti ültetvényen egy fáról 2-3 ládányit ráz le a gép. Tavaly 5-6 láda volt az átlag. A mennyiség a fele, az ár viszont a duplája a tavalyinak.
Márföldi Mihály, a Hajdúhadházi Bocskai Mezőgazdasági Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: 250-260 forint nettóban a meggy ára a konzervgyárakban, dupla annyi, mint a múlt évben volt. „Szerintem ez már olyan ár, ami mutatja, hogy kevés meggy van” – fűzte hozzá.
A piacokon pedig akár 350-400 forintot is elkérnek kilójáért. A kereskedők nem számítanak jelentős áresésre a későbbiekben sem. A magas ár miatt sokan lopják idén a meggyet.
Gyenge termés ellenére meggyes-mákos rétes nélkül nincs meggyfesztivál. Az eseményt minden évben Nyírmeggyesen rendezik meg. Sokan a fesztiválon főztek lekvárt, de árultak pálinkát, meggybort és befőttet is. A különleges ételekért és italokért meggyesi pengővel kellett fizetni. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld
Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.