Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2012. Augusztus 28. 21:30, kedd | Sport
Forrás: MTI

A Nemzeti Sport azt állítja, legálisan járt el a Peric-hír ügyében

A Nemzeti Sport azt állítja, legálisan járt el a Peric-hír ügyében

A Nemzeti Sport azt állítja, hogy legálisan jutott hozzá a Milan Peric Ferencvároshoz igazolásával kapcsolatos cikkhez, mert az írás bizonyíthatóan nyilvánosan megjelent a fradi.hu weboldalon.

A Ringier Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, Mihók Attila által aláírt és az MTI-hez eljuttatott keddi közleményben az áll, hogy "a Ferencvárosi Torna Club 2012. augusztus 27-én 17:31-kor kiadott közleményében valótlanul vádolta meg a Ringier Kiadó Kft. tulajdonában lévő Nemzeti Sport online kiadását, az nso.hu-t, amelyben kijelentette, feljelentést tesz számítógépes rendszerekbe történő illegális behatolás, valamint szerzői jogok megsértése miatt, egyértelműen a nemzetisport.hu-t nevezve meg, mint elkövetőt."
A közlemény úgy fogalmaz, a Nemzeti Sport szerkesztősége rendelkezik közjegyző által is hitelesített bizonyítékokkal, amelyek szerint az átigazolással kapcsolatos íráshoz legálisan jutott hozzá, s ahogy korábban is, úgy most is a hivatkozás szabályait betartva közölt információt.
"A Ferencvárosi Torna Club ezidáig hivatalosan még mindig nem kereste meg sem a Nemzeti Sport szerkesztőségét, sem a Ringier Kiadó Kft.-t, ennek ellenére megtesszük a megfelelő lépéseket, és készek vagyunk jogi útra terelni az ügyet az FTC közleménye nyomán" - áll a közleményben.
Az FTC hétfőn bejelentette, büntető feljelentést tesz számítógépes rendszerekbe történő illegális behatolás, valamint szerzői jogok megsértése miatt a Nemzeti Sport Online délutáni cikke nyomán.
Kubatov Gábor klubelnök hétfőn azt közölte: a Milan Peric leigazolásával kapcsolatos hír tervezetét a fradi.hu saját belső hálózatán tárolta, s erről hétfőn 14:30 óra körül "illetéktelenül kép és írás jelent meg az nso.hu-n". A Ferencváros az ügy lezárulásáig visszavonta a Nemzeti Sport, a Nemzeti Sport Online, illetve a hozzájuk kapcsolódó összes médium akkreditációját, valamint munkatársai szurkolói kártyáját.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:09, péntek | Sport

El-selejtező - Döntetlennel kezdett a Paks

A kupagyőztes Paksi FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a román CFR Cluj csapatával a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

2025. Július 10. 16:00, csütörtök | Sport

Párizs 2024 - Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika átvette a kicserélt bronzérmét

Újra csillogó bronzéremmel a nyakában fotózkodhatott szerdán a tavalyi párizsi olimpián harmadik helyezést elért Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika.

2025. Július 08. 16:11, kedd | Sport

Senior kategóriagyőzelem a Gokart OB-n!

A Dakar Ring után a Bruck-i gokartarénába látogatott Ádám, ahol győztesként zárta a versenyt.

2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport

Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.