Hírek
2014. Június 19. 13:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A tervek szerint rendezik meg szombaton a Magyar Úszás Napját
Megfelelőnek ígérkezik az időjárás, így a tervek szerint kerül sor szombaton a Magyar Úszás Napjára.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint Szabó Tünde főtitkár és Kiss László szövetségi kapitány csütörtökön egyeztetett a siófoki meteorológiai obszervatórium illetékeseivel, akik elmondták, ideális lesz az idő Balatonfüreden.
"A pénteki hidegfront elvonulása után 23-24 fok lesz a hőmérséklet szombaton, hasonló hőmérsékletűnek ígérkezik a víz is, a füredi öböl pedig kellően védett az északi széllel szemben, azaz az úszók számára ideálisak lesznek a körülmények: mind az Európa Kupa indulóinak, mind pedig azoknak, akik a 2021 méteres táv megtételére vállalkoznak" - idézte a MÚSZ közleménye Kiss Lászlót.
A szervezők országszerte különböző eseményekkel várják az érdeklődőket szombaton, a fő színhelyen, Balatonfüreden pedig már reggel 9 órától komoly versenyt rendeznek, mégpedig a nyíltvízi úszók 10 kilométeres Európa Kupáját. A nemzetközi viadalon, amely egyben országos bajnokság is, az olimpiai bajnok Risztov Éva, valamint az idén az estorili EK-futamon győztes Gyurta Gergely is indul, de élete első 10 kilométeres versenyén megméreti magát a medencében a háromszoros világbajnok Hosszú Katinka is. A verseny a hazai úszók számára Európa-bajnoki válogató lesz.
A program keretében - a hét év múlva esedékes magyarországi vizes világbajnokságra utalva - 2021 méteren zajlik majd az elsősorban amatőröknek szóló úszófesztivál, melyen 9.30 és 13 óra között rajtolhatnak el a vállalkozó kedvűek, akik akár Cseh Lászlóval és Verrasztó Dáviddal is együtt úszhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
