Hírek
2023. Október 13. 08:15, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
A túszok elengedéséig Izrael nem ad áramot, vizet és üzemanyagot a Gázai övezetnek
Az elhurcolt izraeliek visszatéréséig Izrael nem ad áramot, vizet és üzemanyagot a Gázai övezetnek - közölte X-en Jiszráel Kac izraeli energia- és infrastrukturális miniszter.
"Humanitárius segítségnyújtás Gázának? Nem kapcsolnak fel egy elektromos kapcsolót, nem nyitnak ki vízcsapot, és nem léphet be üzemanyagszállító teherautó, amíg az elhurcolt izraeliek haza nem kerülnek. Emberséget emberségért. És senki se szónokoljon nekünk erkölcsről" - írta Kac.
Az izraeli kormány a Gázai övezettel szomszédos izraeli települések elleni szombati brutális terrortámadás után jelentette be, hogy tovább szigorítja az övezet blokádját, és sem villanyáramot, sem élelmiszert, sem üzemanyagot nem enged be az övezetbe, és a vízellátást is leállítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.
2025. Június 26. 07:23, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: a NATO-tagországok öt százalékra növelik a védelmi kiadásaikat
2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld
Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére
Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.
2025. Június 24. 07:17, kedd | Külföld
Donald Trump: Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg
Donald Trump szerint Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg, ami lezárja a \"12 napos háborút\" - az amerikai elnök a megállapodás létrejöttét a Truth Social közösségi oldalán jelentette be washingtoni idő szerint hétfő es