Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2014. Május 21. 06:00, szerda | Helyi
Forrás: www.tatabanya.hu

Adományok a mentőállomásnak

Adományok a mentőállomásnak

A mentőszolgálat munkájáról csak elismeréssel szólhatunk, hiszen nehéz körülmények között is teljesítik feladataikat, gondoskodnak a beteg emberek ellátásáról

Ígyfogalmazott Schmidt Csaba azon az eseményen, ahol a kistérség, a cégek és magánszemélyek 2 millió forintos adományából a mentőszolgálatnak vásárolt műszereket adták át a tatabányai állomáson.A polgármester hangsúlyozta az adományok jelentőségét, amelyek segítségével fontos műszereket szereztek be a mentősök. Nagy elismeréssel szólt a szolgálatnál dolgozó egészségügyi szakemberek munkájáról. Megköszönte a kistérségnek, a cégeknek, a magánszemélyeknek a nagylelkű támogatást. Úgy vélte, hogy az Országos Mentőszolgálat a pályázati lehetőségekkel olyan fejlesztéseket valósíthat meg a jövőben, amelyekkel felújíthatják a térségi mentőállomásokat, jól felszerelt mentőkocsikat állíthatnak üzembe.

Dr. Onódi Lívia, az OMSZ regionális orvosogazgatója elmondta: a támogatásokból többek között az ellátás biztonságát szolgáló GPS-eket, gyógyszereket és olyan automata műszereket vásároltak, amelyek lehetővé teszik a gyors és szakszerű beavatkozásokat. Megemlítette, hogy az országos fejlesztés részeként olyan számítógépes hálózatot működtetnek a jövőben, amely megfelel a kor kihívásainak. Ezután az adományozók és a jelenlévő egészségügyi szakeberek, a mentőállomás munkatársai az új műszerekkel ismerkedtek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi

BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG

A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.