Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2016. Június 26. 09:27, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Ammónia szivárog egy húsüzemből Gyulán

Ammónia szivárog egy húsüzemből Gyulán

Ammónia szivárog egy húsüzemből Gyulán, a Kétegyházi úton - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vasárnap reggel a honlapján.

A helyszínre a város hivatásos tűzoltói mellett Békéscsabáról, Orosházáról, Mezőkovácsházáról és Mezőberényből is érkeztek szakemberek, akik három vízsugárral dolgoznak az ammónia mentesítésén - írták.

Szabó Tibor, a Békés megyei katasztrófavédelem műveleti szolgálatának vezetője az M1 aktuális csatornának nyilatkozva hangsúlyozta, hogy az ammónia nem került ki az intézmény területéről, a lakosság nem sodródott veszélybe.

Mivel a baleset közelében két nagyáruház is található, korábban védőzónát alakítottak ki, ezt azonban már feloldották. Jelenleg a kárelhárítást végzik, délelőtt tizenegy órára várhatóan minden visszaáll a rendes kerékvágásba - tette hozzá a tűzoltó alezredes.

Címkék: ammónia, gyula, húsüzem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld

A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést

A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát