Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2019. Március 09. 18:01, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Átlagon felül bővült a légi utasforgalom

Átlagon felül bővült a légi utasforgalom

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) adatai szerint hároméves mélypontra került a légi áruszállítás, miután az idén januárban közel 2 százalékkal csökkent a szektor teljesítménye az előző évihez viszonyítva.

Eközben az utasforgalom a sokéves átlag felett bővült.

A montreali székhelyű kereskedelmi szervezetnek az MTI-hez eljuttatott statisztikájából kiderül: januárban áru-tonnakilométerben számolva 1,8 százalékkal csökkent a szektor teljesítménye tavaly januárhoz viszonyítva. Eközben a társaságok 6 százalékos kapacitásbővítést hajtottak végre, a járatok kihasználtsága 2,7 százalékponttal 45,1 százalékra csökkent. A szervezet elemzése szerint a folyamat még 2018 közepén kezdődött, és hátterében leginkább a protekcionista, gazdasági szankciókkal operáló lépések állnak. Ezek kiiktatása nélkül az IATA szerint nem várható, hogy a szektor megfelelően tudjon bővülni.

Az utasforgalom értékesített utaskilométerben viszont a sokéves átlag felett, 6,5 százalékkal bővült, és bár a kapacitások hasonló mértékben emelkedtek, a járatok töltöttsége 0,1 százalékponttal 79,6 százalékra javult. Mindezt annak ellenére, hogy az IATA szerint januárban a fejlődő gazdaságokban csökkentek az üzleti bizalmi indexek.

A fejlődés mértéke azonban jelentősen eltér a világ régióiban: a Közel-Keleten 1,5, Ázsia-Óceániában 8,5 százalékkal bővült a szektor, Európában 7,4 százalékos fejlődést mutattak ki tavaly januárhoz viszonyítva.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába