Városlista
2025. május 18, vasárnap - Erik, Alexandra

Hírek

2022. Február 08. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Átlagosan két számjegyű reálbér-emelkedés várható idén

Átlagosan két számjegyű reálbér-emelkedés várható idén

Átlagosan két számjegyű, tíz százalék feletti reálbér-növekedésre számít idén Regős Gábor, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. makrogazdasági üzletágvezetője.

A szakember az M1 csatornán hétfőn azt mondta: lesz, akinek jobban, és lesz, akinek kevésbé emelkedik a bére, de reményei szerint legalább az infláció mértékét elérik a béremelések.

Hozzátette: a fegyverpénzzel, a családi személyi jövedelemadó-visszatérítéssel és a 13. havi nyugdíjjal sok pénzt kapnak az emberek, ez a gazdaságban a fogyasztás és a megtakarítások növekedésében, valamint a hiteltörlesztésekben is megjelenik. Sokan azok közül, akik hitelmoratóriumot vettek igénybe, törlesztésre fordítják majd a kapott összeget, de minden családnál mások az igények - mondta.

Regős Gábor a műsorban arról is beszélt: Magyarország a három nagy hitelminősítőnél már nem a befektetésre ajánlott kategória alján, hanem feljebb van, és stabil a bizalom az ország iránt.

Címkék: bér, béremelés, reálbér

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld

Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában

Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.

2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld

Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.