Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2012. Január 16. 06:59, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Az egekben a spanyol munkanélküliség

Az egekben a spanyol munkanélküliség

A spanyol munkanélküliek száma a „csillagászati” 5,4 millióra nőtt 2011-ben – mondta Mariano Rajoy, Spanyolország miniszterelnöke egy szombati pártrendezvényen.

A spanyol statisztikai hivatal tájékoztatása szerint a harmadik negyedév végén még 5 millió munkanélküli volt az ibériai államban, azaz a munkanélküliségi ráta 21,51 százalék volt. A hivatal január 27-én közöl hivatalos negyedik negyedévi adatokat.

Rajoy a málagai rendezvényen úgy fogalmazott: „a 2011. év végén 5,4 millió olyan ember volt, aki dolgozni szeretett volna, de nem tudott”. „Ez csillagászati szám” – tette hozzá. A miniszterelnök hangsúlyozta: ez a Spanyolország előtt álló legnagyobb kihívás, s valamennyi kormányzati törekvés és intézkedés ennek a problémának a megoldására irányul majd.

A gazdaságilag fejlett államokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországai közül a harmadik negyedévben Spanyolországban volt a legmagasabb a munkanélküliek aránya (az OECD módszertana szerint 22,1 százalék). A legmagasabb munkanélküliségi rátával rendelkező tagállamok rendre Görögország (18,4 százalék), Írország (14,7 százalék) és Szlovákia (13,4 százalék) voltak. Az OECD tagállamainak egészében 8,2 százalékos, az Európai Unióban 9,7 százalékos munkanélküliségi arány volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.

2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld

Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.

2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.