Hírek
2023. Február 27. 07:33, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Az Egyesült Államok továbbra is Ukrajna részének tekinti a Krímet
Az Egyesült Államok nem ismeri el és soha nem fogja elismerni Oroszország részeként a Krím-félszigetet, amelyet továbbra is Ukrajna részének tekint - közölte az amerikai külügyminisztérium szóvivője.
Ned Price a közleményben úgy fogalmaz, hogy Oroszország 9 évvel ezelőtt megtámadta Ukrajnát és elfoglalta a Krímet a nemzetközi jog és Ukrajna szuverenitásának egyértelmű megsértése révén.
Az Egyesült Államok üdvözli Ukrajna erőfeszítéseit arra, hogy felhívja a világ figyelmét a megszállás alatt lévő terület helyzetére - olvasható a közleményben.
Fotó: Térképek.net
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld
XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt
2026. Február 19. 07:21, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: előrelépést értek el a tűzszünet ellenőrzésében a genfi tárgyalásokon
2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld
Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén
A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként

