Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2016. Április 04. 10:23, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az EU-török megállapodással az illegális migráció nem zárult le

Az EU-török megállapodással az illegális migráció nem zárult le

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint az Európai Unió (EU) és Törökország közötti, az Európába tartó menekültáradat megállítását célzó megállapodással az illegális migráció nem zárult le,

a probléma nem oldódott meg. Bakondi György az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában elmondta: valószínűleg az eddigi bevált balkáni útvonal véglegesen lezárul, és a megállapodás után ki fog alakulni egy új migránsútvonal.

Vannak információk arról, hogy az embercsempészek Albánia felé vagy Olaszországba vinnék a migránsokat - közölte.

Bakondi György a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában a kormányzati informatikai rendszerek elleni támadásról szólva elmondta, hogy jelenleg is zajlanak a vizsgálatok.

Emlékeztetett, hogy egyetlen nap alatt mintegy 62 ezer támadás érte a kormányzati informatikai hálózatot. Ez egy úgynevezett túlterheléses támadás volt - mondta Bakondi György.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra