Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2014. Augusztus 01. 08:05, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Az ország nagyobb részén ma is várható felhőszakadás

Az ország nagyobb részén ma is várható felhőszakadás

A várható felhőszakadás miatt péntekre tizenkét megyére és a fővárosra adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyében, valamint a fővárosban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.

Pénteken inkább a Dunántúlon és a középső országrészben várhatók heves esőzések. Kora délutántól késő estig ezeken a területeken - főként a Duna mentén és a Dunántúl keleti felén - több helyen lehet zivatar. A zivatarokat jellemzően felhőszakadás kíséri, de helyenként előfordulhat kisebb méretű jég és átmenetileg viharos szél is.

Az OMSZ előrejelzése szerint a hőmérséklet csúcsértéke pénteken 25-32 Celsius-fok között alakul, keleten lesz a melegebb. Késő este 20-25 fok valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra