Városlista
2025. május 28, szerda - Emil, Csanád

Hírek

2020. Március 04. 17:03, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az újító fesztiválokat díjazták

Az újító fesztiválokat díjazták

Az újító, innovatív fesztiválok közül díjaztak ötöt a Magyar Fesztivál Szövetség (MFSZ) minapi közgyűlésén - mondta Márta István, a szervezet elnöke az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

A Magyar Fesztivál Szövetség Beke Pál-nívódíját a Hetedhét Hatvan Népmesefesztivál, a Héttorony Fesztivál, az Ördögkatlan Fesztivál, a Szekszárdi Szüreti Napok és a Tartóshullám/Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét szervezői vehették át.

"A díj minősítési rendszerünkhöz kapcsolódik, egyfajta szakmai megmérettetés, amelyet tavaly tizenheten kértek, és közülük az elnökség választott ki ötöt. Ezek a fesztiválok olyan újdonságokkal jelentkeztek, amiket érdemes volt honorálni. Ilyen innováció lehet például a környezettudatosság, az épített és szellemi környezetre jobban odafigyelés" - fejtette ki Márta István.

Mint elhangzott, a szövetség 2002-ben tizenhét fesztivállal alakult, azóta jelentősen nőtt az ilyen rendezvények száma, miközben az MFSZ a közepes és nagy minőségi fesztiválok szakmai szervezete. Az elnök örömtelinek nevezte, hogy az elmúlt két évben egyre több határon túli magyar fesztivál csatlakozott a szövetséghez, főleg Erdélyből, mások mellett kolozsvári, csíkszeredai, temesvári, nagyváradi rendezvény. Az év fesztiválszervezője is erdélyi lett, Gergely Balázs, a Kolozsvári Magyar Napok főszervezője.

Márta István kitért arra, hogy Magyarországon mintegy 4500 magát fesztiválnak nevező rendezvény van, közülük 238 szakmai szervezetét képviseli a Magyar Fesztivál Szövetség. Vannak közöttük művészeti, közösségi, népművészeti és hagyományőrző, gasztrokulturális, valamint ifjúsági fesztiválok is. A fesztiválszezont idén is a Tartóshullám/Mediawave nyitja április végén.

"A tervek szerint a fesztiválszövetség meghirdet egy kampányt őshonos fák, gyümölcsfák ültetésére a részbeni karbonmentesítés jegyében, és reméljük, az akcióban fesztiváljaink nagy része részt fog venni" - jegyezte meg Márta István.

Címkék: díj, elismerés, fesztivál

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld

Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában

A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba

2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.

2025. Május 28. 07:52, szerda | Belföld

Bóka János: Magyarország meg szeretné erősíteni a civil szervezetek európai uniós finanszírozásának átláthatóságát

Magyarország meg szeretné erősíteni a civil szervezetek európai uniós finanszírozásának átláthatóságát, ugyanis alapvető félreértés van a civil szervezetek demokratikus társadalomban betöltött szerepével kapcsolatban

2025. Május 27. 22:42, kedd | Belföld

50 ÉV SZABADSÁGVÁGY – MANDOKI SOULMATES MEGAKONCERT

BUDAPEST, BUDAI VÁR - SZENTHÁROMSÁG TÉR 2025. AUGUSZTUS 21. este 7.