Hírek
2019. Április 16. 13:04, kedd |
Belföld
Forrás: police.hu
Babakocsiban tolta el a lopott szajrét az autófeltörő nő
Bíróság elé állítási javaslattal zárták le a minap a XIII. kerületi nyomozók annak a két autófeltörőnek az ügyét, akik tizenegy kocsit törtek fel, majd ötből loptak is.
A 21 éves, budapesti M. Irén és társa, egy 19 éves csenyétei férfi április 12. és 14. között Budapest XIII. kerületében 11 járművet megrongált és feltört. Az elkövetők öt alkalommal, összesen 160 ezer forint értékben, különböző műszaki cikkeket és okmányokat loptak, miután betörték a furgonok, illetve az autók ablakát – közölte a rendőrség honlapján.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIII. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói egy napon belül azonosították az elkövetőket, majd április 14-én hajnalban a Frangepán utcában éppen autófeltörés közben tetten érték őket. A rendőrök a férfinál megtalálták a bűncselekmény elkövetéséhez használt eszközt, a nőtől pedig egy babakocsiban az ellopott tárgyakat.
A nyomozók az elkövetőket előállították a kerületi rendőrkapitányságra, majd őrizetbe vették őket lopás bűntett miatt. A gyanúsítottak a kihallgatáson beismerték a bűncselekmények elkövetését.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói bíróság elé állítási javaslattal adják át az ügyet az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 22. 09:34, szombat | Belföld
Lengyel-magyar barátság napja - Sulyok Tamás: a magyar-lengyel barátság nem mítosz, hanem megélt valóság
A magyar-lengyel barátság számunkra nem mítosz, hanem megélt valóság - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök Kaposváron pénteken.
2025. Március 22. 09:30, szombat | Belföld
Több tízmillió forint büntetés a Pride betiltása ellen tiltakozó képviselőknek
Ülésnapokról történő kitiltással és tiszteletdíj-csökkentéssel szankcionálta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Pride betiltása elleni, az eddigi legsúlyosabb parlamenti rendbontást elkövető képviselőket
2025. Március 22. 09:29, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem lehetett tovább nézni, hogy kifosztják az embereket
Muszáj volt beavatkozni, nem lehetett tovább nézni, hogy a kereskedelmi láncok kifosztják az embereket, az áremelkedéseket meg kellett fékezni
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.