Hírek
2020. Május 12. 08:37, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok / illusztráció: pixabay
Bajba jutott lány után ugrott egy rendőr a Dunába
Soron kívül elismerésben és jutalomban részesült a két rendőr.
A XIII. kerületi Rendőrkapitányság két rendőre hétfőn délelőtt autóval járőrözött a Margit-szigeten, amikor észrevettek egy lányt a vízben, aki a hajójába kapaszkodott és segítségért kiáltott. Gyöngyösi Veress Anett főtörzsőrmester és Mátrai György zászlós azonnal a bajbajutott lány segítségére sietett – közölte a rendőrség oldalán.
Mátrai György az egyenruháját levette és beúszott a Dunába a lányért, aki körülbelül 50 méterre a parttól a vízben sodródott. A járőr a 17 éves sportolót és a hajóját is kihúzta a partra.
A fiatal lány szkiff hajójával edzésen volt, amikor eddig még tisztázatlan körülmények között a vízbe borult. A teljesen átfagyott diáklányt a rendőrök beültették a szolgálati autóba, és a XIII. kerületi Rendőrkapitányságra vitték, ahol meleg teát adtak neki, majd értesítették a szüleit.
Terdik Tamás Budapest rendőrfőkapitánya soron kívül elismerésben és jutalomban részesítette a két rendőrt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
