Hírek
2019. Április 04. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Befejeződik az EP-választás értesítőinek postázása

Péntekig befejeződik a május 26-i európai parlamenti (EP-) választásról szóló értesítők postázása.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) március 25-én kezdte meg a névre szóló küldemények postázását, ezekben az NVI arról tájékoztatja a választópolgárokat, hogy szerepelnek az európai parlamenti választás névjegyzékében, és melyik szavazókörben élhetnek választójogukkal.
Az értesítőket a március 20-ai névjegyzéki állapotnak megfelelően nyomtatták ki, kiküldésükkel az iroda a Magyar Postát bízta meg.
A 7,9 millió választópolgárnak legkésőbb pénteken postázzák az értesítőt a lakcímére arról, hogy szerepel a névjegyzékben. Ha valaki nem kapja meg, akkor a jegyzőnél (a helyi választási iroda vezetőjénél) jelezheti, aki ekkor új értesítőt állít ki.
Azoknak, akik még nem nagykorúak, de a május 26-ai választásig betöltik 18. életévüket, ugyancsak most kell megkapniuk az értesítőt.
Az értesítő a választópolgár személyes adatai közül csak a nevet, születési nevet, születési időt és a lakcímét tartalmazza, megtalálható rajta a szavazás pontos helye és ideje.
Bemutatása nem feltétele a szavazásnak. A szavazásra a választópolgárnak a lakcímkártyáját kell elvinnie, továbbá igazolnia kell személyazonosságát érvényes személyazonosító igazolvánnyal, útlevéllel vagy jogosítvánnyal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld
Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát
A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.
2025. Március 22. 09:34, szombat | Belföld
Lengyel-magyar barátság napja - Sulyok Tamás: a magyar-lengyel barátság nem mítosz, hanem megélt valóság
A magyar-lengyel barátság számunkra nem mítosz, hanem megélt valóság - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök Kaposváron pénteken.
2025. Március 22. 09:30, szombat | Belföld
Több tízmillió forint büntetés a Pride betiltása ellen tiltakozó képviselőknek
Ülésnapokról történő kitiltással és tiszteletdíj-csökkentéssel szankcionálta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Pride betiltása elleni, az eddigi legsúlyosabb parlamenti rendbontást elkövető képviselőket
2025. Március 22. 09:29, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem lehetett tovább nézni, hogy kifosztják az embereket
Muszáj volt beavatkozni, nem lehetett tovább nézni, hogy a kereskedelmi láncok kifosztják az embereket, az áremelkedéseket meg kellett fékezni