Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2011. Szeptember 03. 14:13, szombat | Külföld
Forrás: HírTV

Beszegezték az ablakokat, de lehet, hogy ez sem lesz elég

Beszegezték az ablakokat, de lehet, hogy ez sem lesz elég

Péntek délután elérte Japánt az óriás kiterjedésű Talasz tájfun, amelynek középpontjában a szél erőssége meghaladhatja a száz kilométeres óránkénti sebességet. A Talasz átmérője hatszáz kilométernél is hosszabb.

A tájfun már eddig is jelentős áradásokat és földcsuszamlásokat okozott a távol-keleti országban.

 

A tájfun rendkívül lassan halad előre, egy óra alatt mindössze tíz-húsz kilométert tesz meg. Japánban sokan beszegezték az ablakokat, ám nem valószínű, hogy ez elég lesz ott, ahol a több száz kilométer per órás sebességgel forgó szél áthalad.

A vihar elől többen elmenekültek, a tájfun ugyanis már most áradásokat és földcsuszamlásokat okozott. A víz több helyen a házak alapjait is kimosta.

Az eddigi előrejelzések szerint a tájfun elkerülte volna Oszakát, ám a legfrissebb beszámolók szerint módosult a haladási iránya, és várhatóan telibe találja a két és fél milliós várost.

A Talas a Japán-tenger fölé érve valószínűleg tovább erősödik, és a jövő hét elején jóval hatalmasabb esőzést okozhat Hokkaidó szigetén. (pr)

hírTV

Címkék: japán

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.