Hírek
2019. Május 30. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Beterjesztette a skót kormány az újabb függetlenségi népszavazást előkészítő törvénytervezetet
Beterjesztette szerdán az edinburghi parlamentben a skót kormány azt a törvénycsomagot, amelynek célja az újabb skóciai függetlenségi népszavazás kiírásának jogszabályi előkészítése.
A tervezet nem tartalmaz időpontot. Nicola Sturgeon skót miniszterelnök, a Skóciában kormányzó, függetlenségre törekvő Skót Nemzeti Párt (SNP) vezetője azonban már a múlt hónapban közölte, hogy még a következő skóciai parlamenti választások előtt, vagyis 2021-ig ismét népszavazást kell tartani a skót függetlenségről, ha Skóciát akarata ellenére kiléptetik az Európai Unióból.
A referendum kiírásához azonban a brit kormány hozzájárulása is szükséges, és London már jelezte, hogy nem fogja jóváhagyni az újabb skót függetlenségi népszavazást.
A skót kormány ennek ellenére szerdán beterjesztette az előkészítő tervezetet. Nicola Sturgeon ehhez fűzött szerdai nyilatkozatában úgy fogalmazott: a demokrácia meggyalázása lenne, ha London megpróbálná útját állni az újabb népszavazásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld
Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.
2026. Május 19. 11:00, kedd | Külföld
Ukrán külügyminiszter: készen állunk arra, hogy új lapot nyissunk az ukrán-magyar kapcsolatokban
2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen
Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.
2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld
Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban
Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.
