Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2025. Február 17. 09:06, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Böde vezérletével nyert a Paks az Üllői úton

Böde vezérletével nyert a Paks az Üllői úton

A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Ferencváros 2–0-ra kikapott odahaza a Pakstól.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Paksi FC 0–2 (Böde 64., 90+5.)
Budapest, Groupama Aréna, 7129 néző. Vezette: Karakó

Az első félidőben a Ferencvárosnak volt valamivel több lehetősége, ugyanakkor úgy tűnt, hogy a Paks elsősorban elrontani akarja a címvédő játékát, vagy legalábbis nagyon meg akarja nehezíteni a rivális dolgát. Ez összességében sikerült a tolnaiaknak, a szünetig az FTC nem tudott mit kitalálni a szervezetten védekező ellenféllel szemben, és még szerencséje sem volt. Egy alkalommal ugyanis a paksi kapus, Szappanos ritkán látható módon bizonytalankodott saját ötösén belül, de ebből a helyzetből sem sikerült előnybe kerülnie a házigazda zöld-fehéreknek.

Fordulás után nem változott jelentős mértékben a játék képe, majd Bognár György, a vendégek vezetőedzője kettős cserével frissített a csapatán: pályára küldte Böde Dánielt is, aki a beállása után öt perccel megszerezte a vezetést a paksiaknak.

A kapott gól után jelentős mértékben megélénkült a Ferencváros játéka, a hazaiak egyre másra vezették a támadásaikat, a Paks pedig önfeláldozó védekezéssel igyekezett állni a rohamokat. A hajrában megszaporodtak a paksi ellenakciók és az egyik ilyen végén - már a ráadásban - Böde újfent betalált, ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Címkék: Böde, paks

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport

Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged

A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport

Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.

2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr

Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport

IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc

Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.