Hírek
2013. Április 19. 10:20, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Bombasiker az Xperia Z
Rövid idő alatt több millió példányt adtak el a Sony csúcsmodelljéből, az Xperia Z-ből.
Nagy szüksége volt már a Sonynak egy igazi sikertelefonra. A japán gyártó már több mint 15 éve aktívan jelen van a mobilpiacon, igaz, 10 évet az Ericssonnal közös vegyes vállalkozásban, a Sony Ericssonban tevékenykedett. Amikor 2011 végén bejelentették, hogy az Ericsson részesedése a japán vállalathoz kerül, mindenki egy teljesen új, sokkal sonysabb jövőt remélt.
A még az Ericsson segítségével fejlesztett 2012-es paletta már egy új irány jeleit mutatta, de egészen a 2013-as nemzetközi szórakoztatóelektronikai vásárig (CES) kellett várni a nagy durranásra. Ekkor mutatták be ugyanis az első, igazán nagy ismertségre szert tevő, FullHD-s telefont, az Xperia Z-t. Egy elemző szerint a vízálló készülékházzal rendelkező Z-t alig 40 nap alatt több mint 4,6 millió példányban vásárolták meg. Ugyan a Sony első negyedéves eredményeire még várnunk kell, de ha ilyen jól alakulnak az eladások, az könnyedén a harmadik helyre repítheti a japán óriást az okostelefon-ranglistán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
