Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2012. Március 11. 14:05, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Csak a tv-gyártás marad: 230 dolgozót bocsátanak el

Csak a tv-gyártás marad: 230 dolgozót bocsátanak el

Várhatóan 2-3 csoportban 230 munkavállalójától válik meg a Philips székesfehérvári gyára, az elbocsátások már megkezdődtek - közölte a vállalatcsoport regionális kommunikációs vezetője pénteken.

Blazsevácz Péter tájékoztatása szerint a cégcsoport - mint azt tavaly áprilisban nyilvánosságra is hozták - a Philips márkájú televíziók gyártásának megerősítésére közös vállalatot hozott létre a számítógép monitorokat már hasonló vegyes vállalatban gyártó TPV-vel.

Az együttműködés értelmében a székesfehérvári üzemben kizárólag tv-készülékeket állítanak majd elő, s egyes, jelenleg még ott készülő egyéb termékek - szájhigiéniai eszközök, borotvák, telefonkészülékek - végszerelését és csomagolását a Philips egy harmadik gyártóbázisára szervezi ki.

Arra, hogy a jövőben mekkora létszámmal dolgozik majd a székesfehérvári üzemBlazsevácz Péter egyelőre nem tudott válaszolni. Úgy vélte, hogy a létszámot minden esetben a piaci szükségletek határozzák meg. Az üzemben tavaly szeptemberben 750 fő dolgozott.

Az MTI úgy tudja, hogy az elbocsátások április közepére fejeződnek be.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra