Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2018. Június 11. 11:25, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Csak az egyharmaduk megbízható a használtautó-kereskedéseknek

Csak az egyharmaduk megbízható a használtautó-kereskedéseknek

Az elmúlt egy évben vizsgált több mint 800 autókereskedésből mintegy 400 felelt meg az autókínálaton, a céges háttéren,

illetve a vásárlói visszajelzéseken alapuló kritériumrendszernek az ország első ellenőrzött használtautó-piacterén, a JóAutók.hu oldalon, ezért a portál becslése szerint a teljes piacon a mintegy 3000 működő autókereskedésből csupán 800-1000 tud eleget tenni a megbízhatósági feltételeknek - közölte az oldal hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a JóAutók.hu, amely egy éve kezdte meg a működését, elsőként vállalta Magyarországon, hogy csak megbízhatósági előszűréseket követően tesz ki autóhirdetést a felületére. Az eddigi - több mint 800 autókereskedés ellenőrzésén alapuló - tapasztalatok azt mutatták, hogy a vizsgált autókereskedések 49 százalékánál a nem megfelelő autóállományból, 36 százalékánál a negatív vásárlói és szakmai visszajelzésekből, 15 százalékánál pedig a nem megfelelő céges háttérből adódtak a problémák.

Az autóállomány ellenőrzésénél a leggyakoribb buktatók közül példaként említették a sorozatosan előforduló irreális kilométeróra-állást, a kínálatban található rossz műszaki állapotú, hiányos, működésképtelen vagy sérült autók jelentős súlyát, illetve a fantomkészletből történő értékesítést, amikor még nem behozott, csak ígéretként létező használt autókat árusítanak előleg vagy foglaló bekérésével.

A nem megfelelő céges háttérnél megjegyezték, hogy ez a feltétel egyaránt vonatkozott a telephely nélkül működő, jelentősebb adótartozást felhalmozó, illetve felszámolás vagy csődeljárás alatt lévő kereskedésekre is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka