Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2021. Augusztus 11. 18:00, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: MTI/Vajda János

Csaknem 7,6 millió adag vakcinát szállított eddig a Pfizer Magyarországra

Csaknem 7,6 millió adag vakcinát szállított eddig a Pfizer Magyarországra

A héten megint több mint 214 ezer adag Pfizer/BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra, ezzel csaknem 7,6 millió adagra nőtt az országba szállított Comirnaty oltóanyagok mennyisége

- közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. szerdán az MTI-vel.

Azt írták: a Pfizer több mint fél éve heti rendszerességgel szállítja Magyarországra a Covid-19 elleni vakcinát, ez volt a 34. szállítmány.

A cég 2021 első negyedévében leszállított több mint 1,5 millió adag oltóanyagot, a második negyedévtől - jelentősen megnövelve a dózisok számát - több mint 4,6 millió adag, a harmadik negyedévben pedig 3,2 millió adag vakcinát szállított az országba.

A Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint idén 3 milliárd adag vakcinát gyárt és szállít világszerte - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra