Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2015. Június 19. 18:44, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Csalók élnek vissza a vállalkozók tájékozatlanságával a pályázatok kapcsán

Csalók élnek vissza a vállalkozók tájékozatlanságával a pályázatok kapcsán

A Miniszterelnökséghez érkezett jelzések szerint csalók próbálnak visszaélni a vállalkozók tájékozatlanságával az európai uniós pályázatok kapcsán.

Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára pénteken az MTI-nek elmondta: a csalók azzal próbálkoznak, hogy közvetítői díjat kérnek a cégektől, amennyiben pályázati pénz érkezik számlájukra.

Elmondása szerint a csalók olyan cégeket keresnek meg, amelyek árbevétele meghaladja az egymilliárd forintot, és arról tájékoztatják a vállalkozásokat, hogy egy "rapid pályázat" keretében gyorsan vissza nem térítendő uniós támogatáshoz juthatnak. Ám ennek fejében 20 százalékos közvetítői díjat kell fizetniük.

A helyettes államtitkár hangsúlyozta: ilyen pályázat nincs és nem is lesz, a 2007-2013 közötti uniós költségvetési időszak maradvány forrásai és a mostani uniós költségvetési ciklus pénzei esetében sem.

Kiemelte: közvetítői díjat a pályázati forrásokért egyik pályázatot kiíró szervezet, sőt senki sem szedhet. Ez bűncselekmény - szögezte le. Hasonlóképpen az is - tette hozzá -, ha valaki pályázati forrásért ilyet felkínál.

Csepreghy Nándor azt javasolja a cégeknek, ha valaki ilyen ügyben megkeresi őket, forduljanak a rendőrséghez.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra