Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek

- írta a holtankoljak.hu, hozzátéve, hogy így tovább szűkül az olló a piaci árak és a védett árak között.

Hétfőn a 95-ös benzin piaci átlagára literenként 672 forint, a gázolajé 728 forint, a védett ár 595 forint, illetve 615 forint. A piaci és a védett ár közötti különbség így jelenleg a 95-ös benzin esetében 77 forint/liter, a gázolaj esetében 113 forint/liter. Ez csökkenhet tovább keddtől - írta a portál.

Magyar Péter leendő miniszterelnök múlt hét csütörtökön jelentette be, hogy a védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartják az új kormány megalakulása után is.

Címkék: benzinár, olajár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld

Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!

Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.