Hírek
2011. November 01. 02:00, kedd | Helyi
Csúcsforgalom a temetők környékén – a bűnözők is készülnek
Halottak napjához közeledve egyre nagyobb a forgalom a temetők környékén.
Bár a Rendőrség már most megerősített szolgálattal vigyázza az emlékezni érkezőket, minden gépjárműnél nem lehetnek jelen a járőrök és a polgárőrök.
Márpedig a bűnözőknek egy perc is elegendő, hogy az ablakot betörve kiemeljék az autóban hagyott táskát vagy más értéket, és elmeneküljenek.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság arra kéri az állampolgárokat, hogy semmilyen értéket ne hagyjanak az autóban jól látható helyen. Az sem megoldás, ha a táskákat egy kabáttal, vagy takaróval takarják le, az ugyanis szintén árulkodó jel lehet a gyakorlott tolvajoknak, így azokat tegyék a csomagtartóba, de a legjobb és legbiztonságosabb megoldás, ha magukkal viszik.
A gyalogosokra is fokozottan kell figyelni a temetők környékén. Sokan érkeznek tömegközlekedési eszközökkel, vagy gyalogosan. A járdák zsúfolásig teltek, így sokan az út mentén haladva jutnak el a bejárati kapukig. Az úton való áthaladásnál sem tartja be mindenki a KRESZ előírásait. Sokan nem sétálnak el a gyalogátkelőhelyig, a leparkolt gépjárműtől az úton szabálytalanul átkelve jutnak át az út másik felére, veszélyeztetve ezzel maguk és mások biztonságát.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság a közlekedés szabályainak megtartására figyelmezteti az állampolgárokat. A gépjárművezetők a szokottnál is legyenek körültekintőbbek, készüljenek fel a fokozott gyalogosforgalomra és a korai sötétedésre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 09:44, péntek | Helyi
SZEMTANÚK JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK
A Tatabányai Rendőrkapitányság 11010/1962/2025. bü. számon indított eljárást személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset gondatlan okozásának vétsége miatt.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 17. 10:58, szerda | Helyi
E-CIGARETTA BUKTATTA LE
Elfogták azt a 32 éves tatabányai férfit, aki a lakásában kristályt árusított.
