Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2012. Február 27. 07:03, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Drágulhat a baromfi

Drágulhat a baromfi

A csirke- és pulykamellfilé kilója legalább 40-50 forinttal drágul, a combnál 20-30 forintos áremelkedés várható – közölte Bárány László, a Baromfi Termék Tanács elnöke a hétfői Népszabadságban.

A takarmányok árának emelkedése és a növekvő egyéb kiadások miatt a 2011-ben jól teljesítő ágazat képtelen lesz az ismétlésre ebben az évben. A terméktanács mérlege szerint 2010-ben 410-420 milliárd forint értékben 465 ezer tonna baromfit vásároltak és dolgoztak fel (ez a hazai termelés 92-95 százaléka). Ebben az évben kevesebb baromfi kerül a feldolgozókba, mert a takarmányárak már most 10-18 százalékkal megemelkedtek.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld

Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül

Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".

2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld

Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról

Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.

2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.