Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2017. Április 09. 05:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Drágultak a lakások és nőtt az adás-vétel volumene is a magyar ingatlanpiacon

Drágultak a lakások és nőtt az adás-vétel volumene is a magyar ingatlanpiacon

Az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szerint Magyarországon 2016-ban 10,6 százalékkal drágultak a lakások, és egyre több az adás-vétel.

Balogh László az M1 aktuális csatorna szombati műsorában elmondta, a múlt év utolsó negyedévében 218 százalékkal több lakásépítési engedélyt adtak ki, mint egy évvel korábban, a növekedés annak is köszönhető, hogy alacsony volt a bázis, a korábbi években kevés lakást építettek. Emellett a keresleti és kínálati oldal is erősödött, előbbi oldalt a csok, utóbbit a lakásépítések kedvezményes, 5 százalékos áfája hozta kedvező helyzetbe.

A kibocsátás felső határa a szakértő szerint a munkaerő rendelkezésre állása lesz, mivel most 40-50 ezerrel kevesebben dolgoznak az építőiparban, mint a válság előtt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.