Hírek
2022. Október 19. 09:17, szerda |
Belföld
Forrás: NAV
Egy rakás hamis terméket talált a NAV a gumiszervízben - Videó
A NAV munkatársai internetes hirdetés alapján vizsgálódtak egy Győr-Moson-Sopron megyei gumiszerviznél.
A próbavásárolt felnikről nem kaptak nyugtát, a szervizben pedig ezerötszáz különféle hamis terméket találtak. A hamisítványokkal a becslés alapján ötmillió forint kárt okoztak a jogtulajdonosoknak.
Az adóellenőrök az egyik népszerű közösségi oldalon találkoztak egy magánszemély hirdetésével, amelyben felniket kínált eladásra. A kapcsolatfelvétel után a revizorok megtudták, hogy mindegy, milyen felnit választanak, a kínálatban ugyanis szinte minden autómárkához volt felnikupak. Négy darabos garnitúrát rendeltek kétszázezer forint értékben, amit személyesen egy megyei gumiszervizben vettek át, de nyugtát a vásárlásról nem kaptak. A jogsértés miatt a cég mulasztási bírságra számíthat.
Az ellenőrzésbe bekapcsolódtak a pénzügyőrök is, akik a Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdon-védelmi Szakmai Egyesületének (JAF) szakértőjével közösen nagy mennyiségű hamisítványt, többek között felniket, felnikupakokat, emblémás matricákat találtak a szervizben, amiket lefoglaltak.
A NAV iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indított. A hamisítványokkal a becslés alapján ötmillió forint kárt okoztak a jogtulajdonosoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
