Hírek
2011. Október 24. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Elbúcsúzhatnak munkájuktól, ha jön az adóemelés?
Ezer ember elbocsátásával járhat a chipsadó bevezetése az ágazati érdekképviselet szerint.
A hírTV Bruttó című gazdasági magazinjában az egyik ismert édességgyártó vezetője arról is beszélt, hogy ő is megvált már több munkatársától. Januártól a közterhet újabb termékekre vetik ki, miközben maradt kiskapu a szabályozásban.
A Ziegler Ostyagyárban már csak húszan dolgoznak. Három munkást küldtek el a chipsadó – hivatalos nevén a népegészségügyi termékadó – bevezetése óta eltelt két hónapban. A sós készítmények forgalma 40-50 százalékkal, az édeseké pedig 15-20 százalékkal esett vissza. Januártól újabb adóemelés jön, ami újabb elbocsátásokkal járhat a magyar tulajdonú családi vállalkozásnál. „Ha tartósan nem áll vissza a forgalmunk, akkor kénytelenek leszünk ezzel élni” – vélekedett Ziegler János a Bruttónak.
2012-től chipsadó terheli az ízesített söröket, a palackozott long drinkeket, vagyis az üdítőhöz kevert röviditalokat. Az előzetes számítások szerint ezer ember veszítheti el a munkáját az ágazatban a különböző adóemelések következtében.
Folláth Györgyné, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének főtitkára azt mondta: ha január 1-jétől 27 százalék lesz az áfa, az megint fogyasztói árnövekedést jelent, illetve értékesítéscsökkenést. Kiemelte: ez elsősorban azon gyártókat fogja érinteni, akik belföldön értékesítenek kizárólag, tehát nem exportálnak. Ezek a magyar kis- és közepes méretű vállalkozások – fűzte hozzá.
Kulcsár Balázs 12 hektáron gazdálkodik, a családi vállalkozás szörpöket, lekvárokat állít elő. A magas gyümölcstartalom miatt a biogazdaság nem fizet chipsadót a termékei után. Megússzák az adót azok a szörpgyártók is, akik alig használnak gyümölcsöt, ha a készítményt nem cukorral ízesítik.
A kormány 30 milliárd forint bevételt vár a népegészségügyi termékadóból 2012-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld
Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető
A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak
2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld
A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik
A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.
2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld
Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon
Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld
AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések
Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.