Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2013. Augusztus 02. 11:49, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Elindult a Wizz Air isztambuli járatának első gépe Budapestről

Elindult a Wizz Air isztambuli járatának első gépe Budapestről

A járatnyitó ünnepség után elindult a Wizz Air légitársaság Budapest-Isztambul új járatának első gépe pénteken délelőtt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről a török nagyváros Sabiha Gökçen repülőterére.

A járat heti négy alkalommal - hétfőn, szerdán, pénteken és vasárnap - teszi meg az utat Budapest és Isztambul között.
Az első járaton a 180 személyes Airbus A320-ason 164 utas indult Budapestről Isztambulba.
Az ünnepségen a Budapest Airport, a hagyományoknak megfelelően, tortával köszöntötte a járat személyzetét és utasait.
Korábban, a járat beindítását bejelentő sajtótájékoztatón Abrán György, a Wizz Air kereskedelmi igazgatója azt mondta, hogy számításuk szerint az alacsony áraknak köszönhetően rövid időn belül megnő majd Magyarország és Törökország között a turista és üzleti utasok száma, az idén 70 ezren utaznak majd a légitársaság ezen útvonalán.
A Budapest Airport adatai szerint a Budapest-Isztambul útvonalon a Malév leállása után egyre növekvő utas igény volt a járatra annak ellenére is, hogy a Turkish Airlines sűrítette a heti járatszámot, és nagyobb kapacitású repülőgépeket állított forgalomba.
A Wizz Air Kelet-Közép-Európa legnagyobb diszkont légitársasága, a legutóbbi adatok szerint 44 darab A320 Airbusból álló flottája 16 állomásról, több mint 270 útvonalon, 92 desztinációval, 33 országba repül. Az idei év végére az útvonalhálózatuk 300-ra bővül, a cég foglalkoztattak száma pedig 1600-ról 1700-ra emelkedik. A cég 2013-ban több mint 13,5 milliós utasforgalomra számít.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.