Hírek
2021. Július 09. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Elítélték a kutyáját felakasztó férfit

Állatkínzás miatt jogerősen negyven nap elzárásra ítélte a Siklósi Járásbíróság azt a baranyai férfit, aki bálamadzaggal felakasztott egy kutyát 2020 januárjában - tájékoztatta a Pécsi Törvényszék pénteken az MTI-t.
A bíróság azt írta, hogy a vádlott haszonállatok tereléséhez kérte el az egyéves nőstény keverék kutyát egy baranyai településen élő ismerősétől. A kutya nyakára bálamadzagot tekert póráz gyanánt, azzal vezette hazafelé. Útközben azonban úgy látta, hogy a kutya a játékos viselkedése miatt mégsem lesz megfelelő a feladatra, ezért elhatározta, hogy elpusztítja.
A férfi egy szántó melletti akácosba vitte az állatot, majd a madzaggal felakasztotta egy fára, a halálát okozva ezzel.
A vádlott a tetemet a néhány száz méterrel arrébb található fás területre húzta, majd távozott.
A rendőrség korábban azt közölte az MTI-vel, hogy a Baranya megye déli részén található Cún község határában találták meg az állattetemet, a bejelentés után kezdték el a nyomozást, és rövid időn belül kézre is kerítették az akkor 62 éves gyanúsítottat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld
Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül
Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".
2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.