Hírek
2019. Február 05. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték az élettársát Maglódon agyonverő férfit
Tizenöt év fegyházra ítélte első fokon a Budapest Környéki Törvényszék azt a - korábban is gyilkosságért elítélt - 55 éves férfit, aki agyonverte 31 éves élettársát 2016 októberében Maglódon.
V. L.-t különös visszaesőként elkövetett emberölés bűntette miatt ítélték végrehajtandó szabadságvesztésre; feltételes szabadságra legkorábban büntetése háromnegyedének letöltése után bocsátható - közölte a törvényszék hétfőn az MTI-vel. Sajtóhírek szerint a férfit korábban egy pincérnő megölése miatt tizenkét év fegyházra ítélték.
Az előző szabadságvesztésből nem sokkal korábban szabaduló vádlott 2011-ben megismerkedett a pultosként dolgozó sértettel. Rövidesen összeköltöztek, de többször, hosszabb-rövidebb ideig külön is éltek. Mindketten rendszeresen fogyasztottak szeszes italt, a nőt környezete alkoholbetegnek tekintette. Ittasan "bárkivel durván, sértő módon tudott viselkedni" - közölte a törvényszék.
A Pest Megyei Főügyészség korábbi közleménye szerint anyagi természetű, illetve féltékenységből eredő vitáik gyakran torkolltak kiabálásba, verekedésbe.
Az ítélet szerint a sértett 2016. szeptember végétől újra együtt lakott a vádlottal. Október 20-án este, miután a férfi arcon ütötte élettársát, a nő oldalba rúgta és késsel fenyegette V. L.-t, majd tovább bántalmazták egymást. A férfi - aki felületes vágott sérülést szenvedett - többször arcon ütötte, ököllel és lábbal is bántalmazta élettársát, aki emiatt néhány órán belül meghalt.
V. L. letartóztatásáig ismerőseinél lakott, akiknek azt mondta, hogy a nő dolgozik. A sértett holttestét az ingatlan tulajdonosa találta meg egy hónappal később.
Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője más minősítésért (erős felindulásból elkövetett emberölés), valamint enyhítésért fellebbezett.
A bíróság a jogerős ítéletig fenntartotta V. L. letartóztatását - olvasható a törvényszék közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja