Hírek
2021. Október 15. 08:00, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy testvérgyilkost
Megölte húgát és édesanyjára is rátámadt az a kábítószerfüggő férfi, akit nem jogerősen 17 évre ítélt a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön - közölte a bíróság a honlapján.
Az eljárás adatai szerint 2019. június 17-én az otthon tartózkodó vádlottnak kábítószer-elvonási tünetei lettek, dulakodni kezdett a húgával, átkarolta a nyakát és addig szorította, amíg a nő eszméletét vesztette. A sértett még mutatott életjeleket, ezért a vádlott késsel nyakon szúrta. Ezután telefonon közölte édesanyjával, hogy a húgát nem tudja felébreszteni, majd elismerte, hogy "csinált vele valamit". Ezután az asszony és egy férfi ismerőse a tetthelyre érkezett. Amikor az anya felfedezte lánya holttestét, kiabálni kezdett, mire a vádlott átkarolta a nyakát, magához vett egy kézi súlyzót, amelyet ütésre lendített, de meglátta az anya ismerősét és elmenekült.
Mindezek alapján a bíróság első fokon több ember sérelmére elkövetett emberölés kísérlete miatt 17 év fegyházbüntetéssel sújtotta a férfit. A döntést az ügyész tudomásul vette, a vádlott, a védője, valamint a sértett három nap gondolkodási időt tartott fenn, így az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek
Állon rúgta a beteghordót
A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.
2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek
Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.
2025. Március 15. 08:51, szombat | Kék hírek
Megöltek egy bolti eladót a Somogy vármegyei Fonón, a rendőrség elfogta a gyanúsítottat
2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.