Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2019. Március 13. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elkészült a félmilliomodik Vitara a Suzuki esztergomi gyárában

Elkészült a félmilliomodik Vitara a Suzuki esztergomi gyárában

A Magyar Suzuki Zrt esztergomi üzemében elkészült a félmilliomodik Vitara - közölte a társaság kommunikációs igazgatója kedden az MTI-vel.

Ruska Viktória megjegyezte, ez az első modell, amelyből négy év alatt ekkora mennyiséget gyártottak, az SX4 és az újabb generációs Swift is csak megközelíteni tudta a félmilliós darabszámot.

A Vitara első generációja 1988-ban jelent meg. A negyedik generáció gyártása 2015 tavaszán indult Esztergomban, ennek a modellnek már a fejlesztéséből is kivették a részüket a magyar szakemberek, a prototípust szinte teljes egészében Magyarországon véglegesítették. A modell 2018 szeptemberében megújult.

A Magyar Termék Nagydíjjal és Innovációs Nívódíjjal jutalmazott Vitara 2017 után a 2018-ben is az újautó-eladási statisztikák élén végzett, tavaly 11 127 darabot értékesítettek belőle.

A Magyar Suzuki félmillió Vitarájából 31 658 darabot regisztráltak Magyarországon, a többit Európába és Európán kívülre exportálták. Jutott belőle még a Dominikai Köztársaságba és Guatemalába is.

A 2017-es pénzügyi évben a Magyar Suzuki Zrt. teljes nettó árbevétele elérte a 2101,8 millió eurót, a teljes bevétel 91,7 százaléka exportból származott. A cég mintegy 3 ezer dolgozót foglalkoztatott. A 2018-as adatokat még nem közölte a cég. A Suzuki az új autók magyarországi piacán 2019 január-februári adatok szerint 15,6 százalékos részesedésével az első.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.