Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2018. Június 16. 08:17, szombat | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődött a tihanyi levendulafesztivál

Elkezdődött a tihanyi levendulafesztivál

Elkezdődött a levendulafesztivál Tihanyban, a június végéig tartó rendezvény látogatóit \"szedd magad\" levendulaszürettel, zenei és családi programokkal, valamint vezetett túrákkal várják.

A Levendula Hetek pénteki megnyitóján Nagy István agrárminiszter kiemelte, hogy a 14. alkalommal megrendezett fesztivál "közelebb viszi az emberhez a természet csodáját".

Hozzátette: a programsorozat szép példája annak, hogyan lehet a hagyományokat és a modern világ szokásait ötvözni és mindemellett a levendulát népszerűsíteni.

A 21. század emberének a természet békéjére van szüksége, éppen ezt teremtik meg a nemzeti parkok, amelyek a kikapcsolódás lehetőségét, harmóniát, békét nyújtanak a látogatóknak - húzta alá a tárcavezető.

Tósoki Imre, Tihany polgármestere arról beszélt, hogy a kezdetben helyi jelentőségű rendezvény mára országos ismertséget és rangot vívott ki magának. Mint hozzátette, nagy előrelépést jelentett a nemzeti park hat évvel ezelőtti csatlakozása a programhoz.

Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, a térség országgyűlési képviselője kiemelte, hogy a fesztivál két hetében Tihany nemcsak az ország "lelki központja", hanem a levendula fővárosa is.

A fesztivál megnyitó ünnepségét követő projektnyitó sajtótájékoztatón Nagy István agrárminiszter elmondta, hogy a nemzeti parkok a Kehop pályázati keretből összesen csaknem 38 milliárd forintnyi fejlesztést hajtanak végre, ehhez jön még a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program ökoturisztikai fejlesztésre fordítható, több mint 4,4 milliárd forintos forrása.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága 2014 és 2020 között tíz projekt keretében 3,54 milliárd forintot fordíthat természetvédelemre - tette hozzá.

Puskás Zoltán, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának vezetője bemutatta most induló és 2019-ben záruló, 450 millió forintból megvalósuló projektjüket, amelynek eredményeként javul a tihanyi Belső-tó vízminősége, nő a legelőterületek nagysága, tanösvényt hoznak létre, és tájékoztató táblákat helyeznek el a területen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.