Hírek
2019. November 11. 07:23, hétfő |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Előrehozott választások kiírását szorgalmazza Irakban az Egyesült Államok
Az Egyesült Államok előrehozott választások kiírását szorgalmazza Irakban - derül ki abból a közleményből, amelyet washingtoni idő szerint vasárnap éjjel adott ki a Fehér Ház.
Az amerikai elnöki hivatal a választási rendszer reformjára és előrehozott választások megtartására szólította fel az iraki vezetőket. Egyúttal szorgalmazta azt is, hogy a rendfenntartó erők szüntessék be az erőszakot a hetek óta tüntetők ellen.
"Az Egyesült Államok komolyan aggódik a tüntetők, a civil aktivisták és a sajtó munkatársai elleni erőszak, valamint az internet használatának korlátozása miatt" - olvasható a Fehér Ház szóvivőjének közleményében. A kommüniké figyelmeztet arra is, hogy "az irakiak nem fogják tétlenül nézni, amint az iraki rezsim elszívja az erőforrásaikat, valamint fegyveres csoportokat és politikai szövetségeseket használ fel arra, hogy megakadályozza őket véleményük békés kinyilvánításában".
A közleményben Washington - az ENSZ iraki békefenntartó erőihez csatlakozva - arra szólította fel az iraki kormányt, hogy vessen véget a tüntetők elleni erőszaknak, és teljesítse Barhám Száleh iraki elnök ígéretét a választási reformra és az előrehozott választások megrendezésére.
A Fehér Ház egyben a nemzetközi közösséget is arra szólította fel, hogy csatlakozzék Washingtonhoz az iraki nép jobb jövőjének elősegítésében.
A több mint egy hónapja kezdődött tiltakozásokon a rendfenntartó erők rendszeresen éles lőszert alkalmaznak a tüntetők ellen, ami miatt már több mint 300 ember halt meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld
Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón
Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.
2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá
Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.
2025. Május 28. 20:03, szerda | Külföld
Továbbra is ömlik a víz a parajdi sóbányába, megyei válságstáb alakult a turizmus megmentésére
Továbbra is ömlik a megduzzadt Korond-patak vize a parajdi sóbányába, és szerdán várhatóan a létesítmény turisták által látogatható részét is eléri.
2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld
Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában
Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.