Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2011. Július 19. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Eltűnt a Last minute?

Eltűnt a Last minute?

Idén a korábbi évekhez képest jóval kevesebb utolsó pillanatra szóló kedvezménnyel találkozhatunk az utazási irodák kínálatában.

Molnár Judit szerint idén a cégek sokkal jobban megfontolják, hogy az egyes helyszíneken hány szobát foglaljanak le előre. A Magyar Utazásszervezők és Közvetítők Országos Szövetségének szóvivője azt is elmondta, hogy idén a szokásosnál sokkal többen éltek az előutazási kedvezményekkel.

Molnár Judit hangsúlyozta: sokáig túlkínálat volt a piacokon. Az utazásszervezők sokkal több helyet foglaltak le annál, mint amennyire valós kereslet volt. Ez is indokolta, hogy az elmúlt években kiugróan sok Last minute akciót hirdettek az irodák. Ezek általában 5-10, de szélsőséges esetben 30 vagy 40 százalékos kedvezménnyel csábították az utazni vágyókat – tájékoztatott az InfoRádió.

Azonban idén a vállalatok sokkal óvatosabban terveztek, kevesebb helyet hirdettek meg, viszont azok sok helyre már el is fogytak – közölte a szóvivő. Molnár azt is kiemelte: lehet még jó ajánlatokat találni. Ez főleg annak a rétegnek kedvezhet, akik nem igazán az úti célt, inkább az árat nézik a választásnál. Ennek mintegy ellentéteként 2011-ben megjelent egy, az eddigieknél jóval nagyobb csoport, akik már nagyon előre gondolkodtak, és éltek az előutazási kedvezményekkel.

A szóvivő nem okozott meglepetést, mikor a legkedveltebb üdülőhelyeket vette sorba: Törökország, Horvátország, Spanyolország, Olaszország. Meglepő lehet viszont, hogy a magyarok a súlyos problémák ellenére továbbra is szívesen utaznak Görögországba. Igaz, általában az ország északi részébe, és a szigetekre, és nem Athénba.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: utazás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka