Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2020. Február 22. 05:07, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem

Épületeket is megrongált a szél

Épületeket is megrongált a szél

Fák dőltek ki és épületek rongálódtak meg pénteken az ország több pontján a viharos szél miatt. A tűzoltóknak az esti órákig 120 helyszínre kellett kivonulniuk

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel. Mukics Dániel elmondta: a legtöbb káresemény a fővárosban és Győr-Moson-Megyében volt, de több más megyében is hívták a tűzoltókat, főleg kidőlt fákhoz, kéményekhez, letört faágakhoz.

A Győr-Moson-Sopron megyei Gyömörén egy házra dőlt fa, Tatabányán a színház tetejét, Sopronban a levéltár oldalát rongálta meg az erős szél, Budapesten a VII. kerületben pedig egy tűzfalat bontott meg, téglák hullottak a járdára és autókra. A viharban felborult egy teherautó pótkocsija az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalán, Baracskánál.

A katasztrófavédelemnek nincs tudomása a viharral összefüggő személyi sérülésről, illetve áramkimaradásról - mondta Mukics Dániel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.